December 3, 2022

Президент Жоау Лоренсу привітував президента Джо Байдена на саміті лідерів США і Африки, заявив, що Ангола відкрита для бізнесу

 Angola president, João Lourenço and President Joe Biden
Left to Right:  Angola president, João Lourenço and President Joe Biden
en flag
nl flag
zh flag
fr flag
de flag
it flag
id flag
ja flag
ko flag
pt flag
sl flag
ru flag
es flag
th flag
uk flag
Click below and listen to this article

У сидячому інтерв'ю, оскільки він був переобраний на ще один п'ятирічний термін у серпні минулого року, президент Анголи Жоау Лоуренсу привітав президента Джозефа Байдена-молодшого за проведення в наступному місяці саміту лідерів США-Африки, стверджуючи, що це буде «ідеальним моментом» намітити новий шлях для довгострокового партнерства з Африкою.

Саміт, лише другий подібний захід у своєму роді, стане найбільшим американсько-африканським залученням у Вашингтоні, оскільки колишній президент Барак Обама приймав африканських лідерів у 2014 році.

Під час сидячи інтерв'ю в Луанді, столиці Анголи, 7 листопада, з Харіаною Верас, постійним кореспондентом Білого дому з Анголи, президент Лоренсу закликав американських інвесторів розглядати Анголу та Африку як логічне та винахідливе місце для інвестицій.

Президент Жуан Лоуренсу під час інтерв'ю з кореспондентом Білого дому Харіаною Верас в Луанді, Ангола, 7 листопада 2022 року.

Пан Лоренсу високо оцінив президента Байдена за проведення саміту, заявивши, що це допоможе створити безпрограшне партнерство між Сполученими Штатами та Африкою, прискорити індустріалізацію, збільшити прямі іноземні інвестиції та ще більше закріпити і без того хорошу співпрацю між Анголою та Сполученими Штатами.

«Повідомлення, яке ми передамо президенту Байдену, полягає в тому, що ми хотіли б бачити американські інвестиції приватного сектора в нашій країні, щоб допомогти нам диверсифікувати нашу економіку», - сказав Лоренсу, додавши, що країна серйозно сприйматиметься до своїх інвестицій.

За словами президента Лоренсу, інвестиції в інфраструктуру, енергетику та водні ресурси суттєво сприятимуть економічному прогресу Анголи.

Він стверджував, що Ангола та Африканський континент в цілому стали свідками стагнації індустріалізації, що ще більше скоротило економічний прогрес, додавши, що континент має потенціал стати більш промисловим, але вимагатиме масових інвестицій з таких країн, як США.

Збір в американській столиці 13-15 грудня 2022 року має на меті просування спільних пріоритетів та сприяння зміцненню зв'язків між США та Африкою. Це також дасть можливість просунути увагу адміністрації Байдена на торгівлі та інвестиціях в Африці, підкреслити прихильність Америки безпеці Африки, її демократичному розвитку та її народу, а також підкреслити глибину та широту прихильності Сполучених Штатів до Африканського континенту.

Адміністрація Байдена заявила, що саміт «продемонструє незмінну відданість Сполучених Штатів Африці та підкреслить важливість американо-африканських відносин та посилення співпраці щодо спільних глобальних пріоритетів».

«Африка буде формувати майбутнє — не тільки майбутнє африканського народу, а й світу. Африка зробить різницю у вирішенні найбільш нагальних викликів і використання можливостей, з якими ми всі стикаємося», - додала адміністрація.

Лоуренсу також запросив туристів до Анголи, стверджуючи, що Ангола - одна з найкрасивіших країн для відвідування та інвестування. «Наша фауна дуже багата і тому приїжджаємо в Анголу, приїжджаємо в туристичне місце, і це, безумовно, не розчарує нікого, хто відвідує Анголу», - сказав ангольський лідер.

За президентства Лоуренсу Ангола переживає масштабні економічні перетворення та трансформації розвитку після багаторічної корупції та безкарності, що негативно вплинуло на прогрес країни.

Для багатьох в Анголі Лоуренсу високо оцінюють за його мужність у боротьбі з корупцією та безкарністю. Вони стверджують, що після того, як він був обраний президентом у 2017 році, він вирішив омолодити надію серед ангольців шляхом пожвавлення та реконструкції нової ери, яка побачить країну прогресивним шляхом до відновлення.

Але боротьба з корупцією ще далеко не закінчена, сказав президент Лоренсу пані Верас під час інтерв'ю в Луанді. Він зазначив, що замість того, щоб оголошувати перемогу зараз, потрібно прискорити і продовжити боротьбу з корупцією в країні.

«Ми не можемо вважати, що боротьба закінчена, ні. Корупція все ще існує, в менших масштабах люди не так вільні практикувати», - сказав він.

Лоуренсу визнав, що боротьба з корупцією та безкарністю є надзвичайно складною справою, але сподівався, що він виграє війну або посилить безперервність боротьби з безкарністю та корупцією в країні.

Президент Жоау Лоренсу під час інтерв'ю кореспонденту Білого дому Харіані Верас в Луанді, Ангола, 7 листопада 2022 року.

Лоуренсу говорив про розчарування, яке корупція принесла країні, особливо в розвитку. Незважаючи на те, що вона наділена величезними ресурсами, корупція змусила країну не реалізувати весь свій потенціал.

Однак повернення грошей та активів, які були доходами від корупції, дозволило його уряду розпочати інтеграційний план та важливі інвестиції в муніципалітети, що значно покращить добробут країни та її народу. Лоуренсу також підкреслив, що є конкретні докази того, що інвестиції в нинішній уряд суттєво вплинуть на економічне зростання та шлях індустріалізації країни. Він навів приклади деяких фабрик одягу, Луанда, Дондо та Бенгела, які створили робочі місця для багатьох ангольців.

Своїм баченням змінити країну президент додав, що в основному мотивований необхідністю змінити країну та відновити її імідж, щоб посилити її міжнародну привабливість. Незважаючи на те, що війна, яка негативно спроектувала імідж країни, була перевершена, потрібно більше зусиль для продовження боротьби з корупцією та безкарністю в країні.

Президент розповів також про російсько-українську війну і пояснив свою позицію проти війни. Однією з причин було те, що Ангола є членом Організації Об'єднаних Націй і підписується її порядку денному. Інша причина полягала в тому, що країна вийшла з глибокої ями тривалої громадянської війни, яка дестабілізувала її протягом багатьох років, і її підбитки все ще переживаються. Він розуміє несприятливі наслідки воєн, включаючи загибель людей, переміщення людей та біженців.

Тому він не хотів би бачити досвід іншої країни з тим, з чим зіткнулася Ангола. Він сподівається, що дві країни вирішать конфлікт і запобігають подальшій загибелі людей, переміщенню та нестабільності. Він підкреслив, що ще раз висловив свою стурбованість війною Росії та України у Вашингтоні, округ Колумбія, під час майбутнього саміту. Він оптимістичний, що врегулювання війни між двома країнами сприятиме стабільності та допомогло б вирішити енергетичні та продовольчі кризи, які спровокував конфлікт.

Президент порадив, що війна повинна відкрити очі передовим країнам, щоб очолити зусилля щодо збільшення інвестицій у більше альтернативних джерел енергії, окрім традиційно використовуваних джерел енергії.

Оскільки російсько-українська війна вирує в Європі і її наслідки поширюються на інші частини світу, включаючи Африку, пан Луренсу закликав збільшити виробництво продовольства та інвестиції в африканські країни, заявивши, що глобальна продовольча криза сильно вплинула на Африку.

Крім того, існує необхідність збільшити інвестиції у виробництво, і Африка може бути рішенням. Відповідно, він закликав інвестувати в сільське господарство Анголи, оскільки країна наділена рясними рілними та продуктивними землями з хорошим кліматом і достатньою кількістю води для підтримки сільського господарства.

Однак капітальні та технічні ноу-хау залишаються критичними перешкодами для того, щоб уряд повністю експлуатував рілні землі. Він сказав, що інвестиції в капітал, технології та ноу-хау мають потенціал, щоб дозволити Анголі виробляти достатню кількість, що відіграватиме значну роль у зменшенні світового голоду.

Він повідомив, що Ангола отримала і зберегла свої міжнародні резерви на задовільному рівні, що дозволяє перераховувати дивіденди інвесторів у всі сектори економіки країни.

Він закликав інвесторів інвестувати в країну і, крім досягнення своїх власних інтересів, допоможе намітити шлях економічного зростання та процвітання країни. Він запевнив інвесторів, що його уряд підтримає їх, щоб прискорити інвестиції. Він повторив підхід до управління, який відповідає міжнародним стандартам. Він сподівається, що саміт дасть Анголі можливість отримати довгострокові рішення та результати, які допоможуть промислово розвиненій країні.

В даний час, за його словами, його бачення полягає у створенні робочих місць для молоді в Анголі, тоді як його адміністрація продовжує приділяти особливу увагу освіті та здоров'ю. За його словами, він прагне продовжувати інвестувати в інфраструктуру освіти та охорони здоров'я з основним акцентом на будівництво більшої кількості шкіл та лікарень.

Наприклад, він окреслив свій план щодо збільшення інвестицій для оснащення лікарень більшою кількістю ліжок. Президент також сподівається побудувати більше державних університетів та сприяти університетській освіті.

Президент Анголи Жоау Лоренсу.

Саміт лідерів США та Африки відбудеться лише через кілька місяців після того, як державний секретар Ентоні Блінкен оприлюднив нову політику США щодо Африки в Південній Африці в серпні минулого року.

Нова політика говорить, що Сполучені Штати будуть переслідувати чотири основні цілі в Африці. Чотири цілі нової стратегії - сприяння відкритості та відкритості суспільства, надання демократичних дивідендів та дивідендів безпеки, сприяння відновленню пандемії та економічним можливостям, а також підтримка збереження, адаптації до клімату та справедливого енергетичного переходу.

Щоб реалізувати свою мету «відкритості та відкритих суспільств», США сприятимуть прозорості та підзвітності уряду, збільшуватимуть увагу США на верховенстві права, справедливості та гідності, а також допомагатимуть африканським країнам більш прозоро використовувати свої природні ресурси для сталого розвитку.

Для дивідендів демократії та безпеки США зосередяться на «роботі з союзниками та регіональними партнерами для припинення недавнього припливу авторитаризму та військових поглинань, підтримці громадянського суспільства, розширенні прав і можливостей маргіналізованих груп, зосередженні голосів жінок та молоді та захисті вільних та чесних виборів, підвищення спроможності африканських партнерів для просування регіональної стабільності та безпеки та зменшення загрози терористичних груп для Батьківщини США, осіб, дипломатичних та військових об'єктів».

Щоб сприяти відновленню пандемії та економічним можливостям для Африки, США зосередять увагу на «визначенні пріоритетів політики та програм для припинення гострої фази пандемії COVID-19 та нарощування потенціалу для підвищення готовності до наступної загрози здоров'ю, підтримці виробничих ініціатив щодо вакцин та інших медичних контрзаходів, сприяння більш сильній траєкторії зростання та стійкості заборгованості для підтримки економічного відновлення регіону, в тому числі через Партнерство для глобальної інфраструктури та інвестицій (PGII), Процвітання Африки, Харчування Африки Майбутнє, а також нова ініціатива цифрової трансформації та партнерства з африканськими країнами для відновлення людського капіталу та продовольчих систем, які були ще більше ослаблені пандемією та війною Росії проти України.

І для просування розмови з африканцями, адаптації до клімату та справедливого енергетичного переходу США зосередяться на «партнерстві з урядами, громадянським суспільством та місцевими громадами для збереження, управління та відновлення багатих природних екосистем континенту, підтримуючи країни в їх зусиллі щодо мінімізації та адаптації до наслідків мінливого клімату, включаючи підвищення стійкості громади, економіки та ланцюгів поставок, тісно співпрацюючи з країнами для прискорення їх справедливого переходу до екологічно чистої енергії майбутнього енергії, енергії, доступу та енергетичної безпеки, і проведення державно-приватне партнерство для сталого розвитку та забезпечення життєво важливих корисних копалин, які забезпечать екологічно чисті енергетичні технології».

Нова стратегія починається з визнання того, що «Африка на південь від Сахари відіграє вирішальну роль у просуванні глобальних пріоритетів на користь африканців та американців», і що вона «має одне з найбільш швидко зростаючих населення у світі, найбільші зони вільної торгівлі, найрізноманітніші екосистеми та одну з найбільших регіональних виборчих груп в ООН (ООН)».

Він стверджує, що «неможливо вирішити сьогоднішні визначальні виклики без африканського внеску та лідерства», особливо тому, що «регіон буде активно впливати на зусилля щодо: припинення пандемії COVID-19; подолання кліматичної кризи; переломити глобальний приплив демократичного відставання; вирішити глобальну продовольчу небезпеку; сприяти гендерній рівності та рівності; зміцнити відкриту та стабільну міжнародну систему; формувати правила світу з життєво важливих питань, таких як торгівля, кібер та нові технології; та конс проти загрози тероризму, конфліктів та транснаціональних злочин».

«Спираючись на дії та зобов'язання адміністрації Бідена-Харріса щодо поглиблення нашої взаємодії та партнерства в Африці протягом минулого року, стратегія формулює наше нове бачення американсько-африканського партнерства 21-го століття. Він визнає величезні, позитивні можливості, які існують для просування спільних інтересів разом з нашими африканськими партнерами», - йдеться в повідомленні. «У той же час ми визнаємо, що потенціал Африки буде і надалі піддаватися виклику до тих пір, поки смертельні конфлікти розділяють суспільства, корупція перешкоджає економічному прогресу, продовольча небезпека підвищує ризик голоду і недоїдання, а репресії придушують права людини та демократичне самовираження».

Нова стратегія визнає, що, як зазначив президент Байден у своєму зверненні до Африканського Союзу минулого року, «нічого з цього не буде легким, але Сполучені Штати готові зараз бути вашим партнером у солідарності, підтримці та взаємній повазі».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
Share
WhatsApp
Email
Tweet
Share